Белгия е първият отбор класирал се за Евро 2020

Националният тим на Белгия е първият, осигурил си място на Европейското първенство по футбол през 2020 г.

„Червените дяволи“ разбиха полупрофесионалния тим на Сан Марино с 9:0, записвайки седма победи от седем мача в квалификациите.

Активът от 21 точки на полуфиналиста от последния Мондиал, му гарантира едно от първите две места в групата, даващи визи за Евро 2020. Третият Кипър е с актив от 10 точки, като в оставащите три мача няма как да ги измести.

Едва ли някой се е съмнявал в днешния успех на белгийците. Отборът на Сан Марино, който така и не отправи удар, успя да удържи равенството 28 минути., което мнозина сметнаха за успех.

Тогава се разписа Ромелу Лукаку, превръщайки се в първия белгиец с 50 гола за националния тим, макар да е само на 26. Последваха още 5 до края на полувремето, единият от които отново бе на Лукаку.

През втората част белгийците джентълменски намалиха оборотите и вкараха само три гола. Първият дело на Кристиан Бентеке, а вторият на 18-годишния дебютант Ян Вершаерен, който се превърна в първия белгийски голмайстор, роден през новия век. Крайният резултат оформи Тимъти Кастан.