УЕФА разследва мач от Купата на България за „черно тото“

Европейската футболна централа е започнала разследване за съмнителен мач от турнира за Купата на България, пише „Мач Телеграф“.

Става въпрос за мача от осминафиналите на турнира между втородивизионния Септември (София) и елитния Ботев (Враца).

Срещата предизвика голям интерес още след нейния край на 1 ноември, а причината е в резултата от 5:5.

До последната минута на редовното време гостите от Ботев водеха с 3:1, но с два гола за минута Димитър Костадинов успя да направи резултата 3:3.

Така се стигна до продължения, в които паднаха още четири гола – по две и за двата тима. След 120 минути игра срещата завърши при резултат 5:5, а след това Ботев (Враца) спечели изпълнението на дузпи с 4:3 и продължи напред в турнира.

Комисията към УЕФА, занимаваща се с подобни съмнителни мачове вече е започнала свое разследване, а освен това за случая е предадена информация и в МВР.

Европейската футболна централа е сигнализирала на родните власти не само МВР, но и БФС, прокуратурата и Министерството на спорта.

Това не е първият път, в който Ботев Враца е замесен в двубой, в който има съмнения за „черно тото“. През сезон 2022/23 клубът бе глобен с 5000 лева след три сигнала за уговорени срещи.