“Ювентус“ спечели седма поредна титла

СПОДЕЛИ

„Ювентус“ спечели седма поредна и общо 34-та титла в историята си, в италианското футболно първенство.
Торинци завършиха 0:0 в предпоследния 37-и кръг при гостуването си на „Рома“ и с актив от 92 точки имат непреодолим аванс от 4 точки пред втория „Наполи“, който стигна до успех с 2:0 срещу „Сампдория“ в Генуа.

Домакините започнаха по-активно двубоя на „Олимпико“, но рядко достигаха до чисти положения.
„Юве“ не успя да отправи нито един точен удар през целия мач, въпреки че Пауло Дибала вкара топката в мрежата на столичани малко след почивката, но попадението правилно беше отменено заради засада.

Мачът до голяма степен беше предрешен в средата на втората част, когато Раджа Наинголан от „Рома“ получи втори жълт и червен картон сред грубо влизане в краката на Дибала.
До края и двата отбора не рискуваха, а просто разиграваха топката в средата на терена.
„Рома“ остана трети със 74 точки, а „Юве“ записа „дубъл“, след като вече спечели и купата на Италия.