Ювентус спечели дербито на Торино

/AFP/Getty Images)

Ювентус разгроми градския съперник Торино с 4:0 в среща от 6-ия кръг на италианската Серия „А“.
Пауло Дибала откри резултата на „Алианц Стейдиъм“ в 16-ата минута с презицен завършващ удар от дъгата наказатеното поле. Осем минути по-късно Даниеле Басели обезкърви гостите, след като връхлетя върху Миралем Пянич и реферът Пиетро Джакомели му показа втори жълт картон.
Пянич сложи точка на спора с втори гол във вратата на Салваторе Сиригу в 40-ата минута.
През втората част „старата госпожа“ се забавляваше на терена и в 57-ата минута Пянич сложи топката на главата на Алекс Сандро след изпълнение на ъглов удар и бразилецът се разписа за 3:0.
Последваха множество пропуски на Манджукич, Бенатия и Бернардески преди Дибала да забие и четвъртия пирон в ковчега на Торино в 91-ата минута.
Така Ювентус и Наполи продължават да си оспорват първото място в Серия „А“ с пълен актив от по 18 точки./БНТ