„ЦСКА-София“ победи „Левски“ с 1:0

СПОДЕЛИ
Снимка: © CSKA.bg

Отборът на ЦСКА-София победи с 1:0 Левски под проливния дъжд на стадион „Васил Левски“, в среща от 26-ия кръг на Първа професионална лига.
Още в самото начало се образуваха големи локви, които пречеха на футболисите да правят технични пробиви и да организират по-бързи атаки. Нито един от двата състава не прибегна до далечни удари през първата част, въпреки изключително тежките условия, които затрудняваха и двамата вратари.
Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Левски в 38-та минута, където Фернандо Каранга стреля с глава, но встрани от вратата на Митрев.
Единственият точен удар през първото полувреме бе отправен във вратата на ЦСКА – София в 44-та минута. Станислав Костов стреля от малък ъгъл, но Черниаускас успя да се намеси и да избие в корнер.
След почивката ситуацията на терена се запази, а главния съдия Никола Попов показа общо пет жълти картона на футболистите от двата отбора.
Така се стигна до 84-та минута, когато след статично положение Фернандо Каранга се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза единственото попадение в мача.