Трудна победа за Франция над Австралия

Източник:БНТ

СПОДЕЛИ

Франция победи с 2:1 Австралия. Един от фаворитите в първенството започна неубедително участието си на Световното първенство, след като не оправда очакванията за лесна победа. 2 от головете бяха отбелязани от дузпи, а победното попадение за „петлите“ беше куриозно.

Надмощието на Франция в началото на двубоя беше срещнато от агресивността на австралийците.
Срещата продължи да се води под диктовката на футболистите на Дидие Дешан. Люка Ернандес стреля опасно в 32-ата минута, но топката беше избита от защитник в жълто.

След това положенията пред двете врати затихнаха. Австралийците имаха добра възможност секунди преди края на първото полувреме, но Бехич стреля над вратата.

През второто полувреме Франция продължи да натиска. В 55-ата минута се стигна до историческо решение в световния футбол, когато след преглеждането на ситуация, в която беше отсъдена дузпа за „петлите“, след като съдията използва системата ВАР, за да отсъди нарушение срещу Гризман в наказателното поле на озитата. Ударът от бялата точка изпълни самият Гризман, който не остави шансове на вратаря Матю Райън.

Само след 5 минути беше отсъдена нова дузпа, но този път за Австралия. Юмтити наруши правилата в собственото си наказателно поле, след като игра с ръка. Миле Йединак безкомпромисно реализира наказателния удар, за да изравни резултата.

След това Австралия атакуваше по-смело и дори се задържаше в половината на противника.

Все пак французите стигнаха до попадение в 80-ата минута. Погба добре разигра със свой съотборник и при опита му да поеме топката в наказателното поле Бехич се опита да изчисти, но коженото кълбо влезе във вратата на Австралия. 2:1 за „петлите“.

Това бе всичко по-интересно с мача. Така французите започнаха с трудна, но ценна победа на старта на Световното първенство.