Световният №91 изхвърли Гришо още на старта в Монпелие

Григор Димитров отпадна още в дебютния си мач на турнира от категория АТР 250 в Монпелие, Франция.

Българинът загуби от представителя на домакините Грегоар Барер със 7:6, 4:6, 5:7 за 2 часа и 33 минути игра.

Изходът от мача определено бе сензационен, като намиращият се на 91-о място в ранглистата французин постигна най-значимата си победа в кариерата. А успехите му в АТР тура  до този момент бяха само 8.

Мачът бе от втория кръг на турнира в Монпелие, което означава, че 25-годишният французин за първи път в кариерата си ще играе на четвъртфинал в АТР турнир. Там го очаква победителя от мача между Филип Крайнович и Микаел Юмер.

Победата му бе напълно заслужено, защото Гришо показа добре познатите слабости и се срина във втория и третия сет, макар да бе спечелил откриващия.

Първият му сервис не вървеше, а играта му бе нервна и припряна, от което следваха множество непредизвикани грешки. Да, той на няколко пъти демонстрира безспорния си талант със запазените си магически отигравания, но липсваше постоянството, което означаваше край на турнира за него.

В хода на мача Григор подари 16 брейкбола на своя противник, като 5 от тях бяха превърнати в пробиви.