Стив Джонсън отпадна в Хюстън

Шампионът от последните две години Стив Джонсън сложи край на серията си от девет победи на турнира по тенис за мъже в Хюстън, след като отстъпи с 3:6, 3:6 на 241-я в света Даниел Елахи Галан от Колумбия, съобщава sportal.bg.

Джонсън загуби във втория кръг, но това бе първи мач за него заради първото му място в схемата. Галан пък записа първата си победа в професионалния тенис и следващият съперник на квалификанта ще бъде номер 7 в схемата Джордан Томпсън, който надви с 4:6, 7:6(1), 7:5 Сантяго Хиралдо. Вторият колумбийски квалификант стигна до подаване за мача при 5:3 в последния сет, но Томпсън го проби и спечели четири поредни гейма до победата.

По-рано през деня бившият член на челната десетка в световния тенис Янко Типсаревич победи с 6:3, 6:4 Камерън Нори и се класира на четвъртфиналите на турнир от АТП за първи път от две години и половина насам. 34-годишният сърбин се завърна в тура през тази година, след като лекуваше контузии през изминалите 16 месеца. Следващият съперник на Типсаревич е Сам Куери, който победи Гийермо Гарсия-Лопес с 6:4, 6:3.