Славия триумфира с Купата на България

Отборът на Славия е новият носител на Купата на България. „Белите“ победиха с 4:2 след изпълнение на дузпи Левски пред над 33 000 зрители на стадион „Васил Левски“, съобщи sportal.bg. Големият герой се казва Георги Петков, който спаси три дузпи. Една в редовното време, след което и две от четирите изпълнени срещу него.

Двата тима не успяха да си вкарат гол в продължение на 120 минути. Редовното време завърши 0:0, след като „сините“ пропиляха множество положения, включително и дузпа в 12-ата минута след удар на Жорди Гомес, която беше спасена от Георги Петков. Именно вратарят е основната причина срещата да бъде в продължение, тъй като в 88-ата минута изби удар на Обертан в гредата.

Около 33 000 зрители приветстваха футболистите, като близо 30 хиляди са феновете на „сините“, които бяха приготвили специални хореографии в препълнените Сектор „В“ и Сектор „Б“.