Славия отпадна от Лига Европа

Славия отпадна в първия предварителен кръг на турнира Лига Европа след  загуба в Тирана с 1:2 от Кукеси.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. За домакините точни бяха Патрик Фрайдей Езе от дузпа и Годбърг Купър, а за „белите“ се разписа Калоян Кръстев.

Кукеси създаде добро положение още в началото на срещата чрез Едуард Рока, чийто удар бе отразен от Антонис Стериакис.Славия отговори с мощен удар на Емил Стоев, който не намери очертанията на противниковата врата.  В 27-ата минута Весел Лимай опита мощен изстрел от дистанция, но Стериакис спаси, а малко след това Янис Карабельов изчисти топката преди тя да спре в мрежата.

„Белите“ се измъкнаха от трудната ситуация и Петър Патев отправи остро подаване по земя, но Ерхун Обанор се намеси и успя да изчисти.Кукеси завърши силно първата част. Весел Лимай отправи нов изстрел от дистанция, но гръцкият страж изби.

В заключителните минути Емилиано Муста получи отлична възможност да се разпише от пряк свободен удар, но стреля неточно.Втората част започна силно за Славия. Георги Вълчев отправи удар, който рикошира в противниковата защита и затрудни Джика.

В 54-ата минута Стериакис отново трябваше да се намесва и отрази удара на влезлия от пейката Албин Гаши. Секунди по-късно резервата напредна в наказателното поле и бе фаулиран от Петър Патев, което доведе до дузпа за домакините. Патрик Фрайдей Езе бе точен и изведе домакините напред.

Филип Кръстев с техничен удар в 60-ата минута бе много близо до изравнителен гол, но Дашамир Джика се справи.В 74-ата минута резервата Ивайло Димитров излезе в добра позиция, но бе затворен от противников играч.Все пак Славия стигна до изравнителен гол в 81-ата минута, когато Калоян Кръстев с глава засече в мрежата центриране на Патев.

Кукеси стигна до победен гол в 85-ата минута. Резервата Годбърг Купър бе изпуснат в наказателното поле и с удар от въздуха матира Стериакис.