Реал Мадрид си осигури десета Суперкупа на Испания

Шампионът Реал Мадрид си осигури десета Суперкупа на Испания в клубната история след домакински успех с 2:0 над носителя на националната купа Барселона.
Столичани стигнаха заслужено до трофея с общ резултат 5:1, след като спечелиха и първия двубоя на“Камп Ноу“ с 3:1.
Марко Асенсио даде аванс на домакините още в четвъртата минута със страхотен изстрел от 30 метра в горния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Щеген.
В последствие Лукас Васкес удари гредата с шут от 20 метра, а малко по-късно Карим Бензема оформи успеха, след като получи пас по тревата от Марсело от дясно и от 6-7 метра прати топката в мрежата в 38-ата минута.
Реал стигна до победата въпреки отсъствието на наказаната си суперзвезда Кристиано Роналдо и на Гарет Бейл, който остана на резервната скамейка./БНТ