Рафаел Надал спечели „Ролан Гарос“ за 11-ти път

Испанецът определи финалния мач като най-добрия, който направи в тазгодишното издание на турнира.

снимка:Ройтерс

Испанецът Рафаел Надал спечели за рекорден 11-и път Откритото първенство на Франция по тенис.Поставеният под номер 1 Надал победи на финала седмия в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 6:3, 6:2 за 2 часа и 42 минути.
Испанецът започна с ранен пробив, но Тийм, който дебютира във финал в турнир от Големия шлем, успя да изравни за 2:2. Двубоят продължи оспорвано, но Надал все пак взе първия сет с брейк в десетия гейм.В последствие световният номер 1 продължи серията си на пет поредни гейма и дръпна с 3:0, след което запази аванса си до края на сета.
32-годишният Надал отново проби рано и в третия сет за 2:1, след което получи схващане на играещата лява ръка и се наложи медицинска намеса.
С успеха испанецът запази и първото си място в световната ранглиста.