Невероятен Димитър Кузманов обезличи втората ракета на Белгия! /ВИДЕО/

Димитър Кузманов надигра категорично Стив Дарси със 6-0, 6-3 за час и 17 минути игра, приближавайки България на победа от класиране за четвъртфиналите в ATP Cup.

Мико отрази точка за пробив в откриващия гейм, но проби в следващия подаването на белгиеца и установи контрол на корта в Сидни. Нещо повече – българинът игра изключително вдъхновено, а грешките на ветерана от Белгия следваха една след друга, като скоро след това Кузманов затвори сета, и то на нула, за точно половин час игра, предаде БГНЕС.

Във втората част Дарси реагира и стигна до пробив в петия гейм, но нашият тенисист запази хладнокръвие и направи рибрейк в следващия гейм. При 4-3 в своя полза Кузманов ползва медицински таймаут заради пришка на крака. Това не повлия на българина и той проби за пети път в мача опитния Дарси, а след това сервира успешно за край на двубоя.

България се нуждае от още една победа в следващите два мача с белгийците, за да се класира на четвъртфиналите в дебютното издание на ATP Cup. Следва двубоят на сингъл между първите ракети на двете страни Григор Димитров и Давид Гофен.