„Нефтохимик“ спря победния ход на шампиона „Лудогорец“

Героичен „Нефтохимик“ спря победния ход на шампиона „Лудогорец“, като пред над 3000 зрители на стадион „Лазур“ стигна до престижно равенство 1:1.
На трибуните бяха националният селекционер Петър Хубчев, кметът на Oбщина Бургас Димитър Николов, заместник-кметът Лорис Мануелян и председателят на Общинския съвет Костантин Луков.
Една от многобройните звезди на гостите Марселиньо откри резултата с красив гол в 78-та минута, като мощният изстрел на бразилеца от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на отличния в този двубой страж на бургазлии Янко Георгиев.
Печелившият жокер за треньора Христо Янев беше Илия Миланов. Снажният защитник се появи в игра четвърт час преди края, а 14 минути по-късно отбеляза вдигащ адреналина на макс гол с глава, след изпълнение на корнер. Тук, националният вратар Владислав Стоянов не можа да се окаже спасителят на разградчани.
„Видях един колектив, който не се примири до последно. Моите футболисти показаха израстване. Колкото и нескромно да звучи това равенство е най-малкото, което заслужавахме“, заяви след мача наставникът на „Нефтохимик“ Христо Янев.
С натрупания актив от 20 точки /5 само през пролетта/ бургаският отбор се изкачи до 12-то място във временното класиране.
В следващия 23-ти кръг от Първа професионална лига, „Нефтохимик“ гостува на „Славия“. „Белите“ заемат 10-то място с 24 точки.
Мачът е на 5 март /неделя/ от 12:30 часа.
В същото време стана ясно, че таранът на „Нефтохимик“ Венци Христов е претърпял операция на менискус на коляното и ще отсъства от терените около месец.