Надал отпадна от Уимбълдън

СПОДЕЛИ

34-годишният ветеран от Люксембург Жил Мюлер хвърли бомбата на осминафиналите на турнира Уимбълдън, след като почти в петчасов епичен мач отстрани Рафаел Надал (Испания) с 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13.
Мюлер ще играе в следващия етап от турнира срещу хърватина Марин Чилич. Последният мач от програмата за вчера между Новак Джокович (Сърбия) и Адриен Манарино (Франция) не можа дори да започне и ще се играе днес.
Първите два сета бяха равностойни, като Надал на два пъти можеше да поведе в резултата, но пропусна точки за пробив, след което обаче на свой ред се провали в подаването си и Мюлер спечели с 6:4 и 6:3. Надал, който можеше да атакува дори 1-ото място в ранглистата, не се отказа и още в първата си възможност в третия сет направи пробив, за да вземе частта. Побивът в четвъртия гейм в полза на Матадора дойде в петия гейм, което изпрати мача в пети сет-тайбрек.
Там двамата играха 2 часа и 15 минути, което се оказа най-дългия сет в кариерата на Надал изобщо, а Мюлер за първи път достигна до четвъртфинал на Уимбълдън. Мюлер се опитваше да вземе мача при 10:9 и при 11:10, когато поведе с 30:0, но Надал направи блестящ обрат и продължи битката. Накрая при петия си мач-бол Мюлер спечели с 15:13./БНТ