Ливърпул спечели Суперкупата на Европа след дузпи

СПОДЕЛИ

Европейският клубен шампион Ливърпул триумфира със Суперкупата на Стария континент.

Мърсисайдци победиха Челси със 7:6 след изпълнение на дузпи, като двубоят звърши 2:2 след 120 минути игра.

Двата тима ни предложиха страхотно зрелище. Футбол от висока класа и много положения пред двете врати, като може би заслужено всичко трябваше да се решава с дузпи. Там Ливърпул вкара и петте изпълнения, а Тами Ейбрахам изпусна последния удар за Челси.

Дузпата на младия нападател бе слаба и в средата на вратата, като не представляваше проблем за вратаря Адриан. Испанецът отрази, за да донесе на Ливърпул четвърта Суперкупа.

Тя е първа за тима от 2005-а, като това бе и последният случай, в който английски тим вдига трофея.

За Челси остана разочарованието. „Сините“ загубиха трети финал за Суперкупата на Европа в последните седем години, но момчетата на Франк Лампард няма от какво да се срамуват след днешния мач.