Левски победи ЦСКА с 1:0

Снимка: Левски - ЦСКА

Левски победи ЦСКА с 1:0 в дербито от 23-ия кръг на Първа лига. С успеха „сините“ изместиха „червените“ от второто място, като двата отбора имат 48 точки, а лидерът Лудогорец е с 5 повече.

Футболистите на ЦСКА първи стигнаха до точен удар в мача в 9-тата минута. Едвин Джеси опита да изненада Николай Михайлов директно от корнер, но вратарят на Левски внимаваше и успя да избие топката. В 17-та Михайлов отново трябваше да се намеси след удар на Али Соу от малък ъгъл. В 37-та Любослав Пенев извърши принудителна смяна. Евандро се контузи, а на неговото място влезе Енрике Рафаел. Две минути преди края на редовните 45 се случи и най-спорното положение в срещата. Иван Горанов задържа за фланелката Едвин Джеси. Халфът на „армейците” отвърна с удар в лицето срещу защитника на „сините”. Съдията Владимир Вълков изгони с директен червен картон Джеси, а Горанов получи жълт. В продължението на първото полувреме Стивън Перейра си вкара автогол след центриране на Паулиньо.

След почивката Левски пропусна отлична възможност да поведе с 2:0. Давиде Мариани открадна топката от Николай Бодуров и шутира. Черниаускас изби, топката попадна в Станислав Костов, но неговият удар бе избит от голлинията от Божидар Чорбаджийски. Малко преди края на мача Николай Бодуров също се контузи и бе сменен от Валентин Антов. В даденото от съдията продължение Жоржиньо отправи силен удар, който бе спасен от Николай Михайлов.