Леброн Джеймс надмина великия Майкъл Джордан по отбелязани точки

Леброн Джеймс надмина великия Майкъл Джордан по вкарани точки в Националната баскетболна асоциация.

Краля, както е наричан асът на ЛА Лейкърс, реализира с поднасяне с лявата ръка 2 точки в средата на втората четвърт от мача срещу Денвър, с което мина постижението на Джордан от 32 292. Още на първата почивка след историческия си кош, Джеймс рухна в сълзи на скамейката и видимо бе разтърсен от стореното.

Което всъщност бе напълно очаквано. Преди мача той изоставаше само на 12 точки от считания за най-велик играч в историята на НБА.

Леброн не успя да помогне за победата на Лейкърс – 99:115 за гостите, въпреки че лидерът на „езерняците“ завърши с 31 точки.

Почти 16 години минаха, откакто Джордан хвърли последната си топка по коша, а ето, че постижението му вече е надминато.