Канадка спечели за първи път титла от Големия шлем

19-годишната канадка Бианка Андрееску стана първата канадка с титла в Големия шлем.

Тийнейджърката с румънски корени нанесе четвърто поредно разочарование на Серина Уилямс на финали и отложи постигането на така чаканата 24-а титла, с която иска да изравни Маргарет Корт.

Бианка триумфира с 6:3, 7:5 за час и 41 минути на финала на US Open, като единственото й колебание бе във втория сет, когато пропиля аванс от 5:1 гейма, след като изпусна мачбол.

Серина с пълна сила изживя отново кошмара, който й нанесе Наоми Осака на финала в Ню Йорк преди година.

Сега светлините на прожекторите са за Андрееску, която игра не като 19-годишна, а зряла и завършена тенисистка. Тя спечели шампионата още при първото си участие, като до момента не беше минавала втори кръг в Шлема. И за миг не се притесни от легендата, която стоеше в другия край на корта. Успехът автоматично я праща за първи път в топ 5 на световната ранглиста.