Испания размаза Аржентина с 6:1

Испания унижи един от претендентите за титлата в Русия това лято Аржентина, като спечели с 6:1 в контрола, играна на „Уанда Метрополитано“ в Мадрид.
Лионел Меси не игра заради контузия, а представянето на южноамериканците развали настроението му и той напусна трибуните малко преди края на мача.
Испанците се подиграха със своя съперник, а към края тимът на Аржентина си позволи груба игра от безсилие.
Диего Коща даде начало на головата серия с попадение в 12-ата минута, а Иско удвои 15 минути по-късно.
Преди почивката Отаменди върна интригата с попадение за Аржентина, но това само мобилизира испанците, които през второто полувреме бяха господари на терена.
Иско оформи хеттрик след още две попадения през втората част, а по веднъж се разписаха Тиаго Алкантара и Яго Аспас.