Белгия победи Германия за първи път от 69 години насам

СПОДЕЛИ

Белгия победи като гост Германия с 3:2 в приятелски мач в Кьолн и записа първи успех над Германия от 1954 година насам.

Началото за „червените дяволи“ бе свръхзвуково. Те шокираха домакините с два светкавични гола и след по-малко от 10 минути игра вече бяха напред с 2:0. Всъщност това, че поведоха с две попадения след само 8:26 минути им даде най-бързия подобен аванс от близо две десетилетия насам.

Германците спечелиха дузпа малко преди почивката и нападателят Никлас Фюлкруг реализира своя шести гол в шест международни мача.

Въпреки по-оживеното второ полувреме, домакините допуснаха трети гол, след като Де Бройне завърши поредната бърза атака на Белгия в 78-ата минута.

Серж Гнабри намали изоставането в 87-ата, но това не беше достатъчно, за да лиши новият треньор на Белгия Доменико Тедеско от втора победа в два мача.