България загуби от Холандия с 1:3

Националният отбор на България по футбол загуби с 1:3 гостуването си на Холандия в среща от квалификациите от група „А“ за класиране на Световното първенство в Русия догодина. Въпреки страхотната победа над Швеция преди броени дни, днес момчетата на Петър Хубчев не успяха да се противопоставят успешно на „лалетата“.Срещата започна по най-лошия начин за българите, които се оказаха догонващи в резултата още в 7-ата минута. Дейли Блинд центрира остро по земя в наказателното поле на българите и оставеният непокрит Дейви Прьопер не остави шансове на Пламен Илиев.

Домакините продължиха да доминират и в 14-ата минута можеха да удвоят, но навременна намеса на Васил Божиков в защита предотврати попадение в нашата врата.

Три минути по-късно дойде и най-добрата възможност за България през първото полувреме. Отлично центриране отляво на Ивелин Попов намери в наказателното поле Георги Костадинов, който засече с глава. За съжаление ударът на полузащитника срещна левия страничен стълб на Силесен.

След почивката щабът на Петър Хубчев опита да промени ситуацията на терена, като в игра се появиха Георги Миланов и Андрей Гълъбинов.

Въпреки това в 67-ата минута домакините удвоиха аванса си след гол на капитана Ариен Робен, който се разписа след нова асистенция на Дейли Блинд. Българите обаче не се отказаха и само 2 минути по-късно намалиха изоставането си, след като Ивелин Попов се разписа от пряк свободен удар.

За съжаление надеждите на „лъвовете“, че могат да си тръгнат с нещо от „Амстердам Арена“ се изпариха в 80-ата минута, когато Дейви Прьопер вкара втория си гол в мача за крайното 3:1 в полза на „оранжевите“./БТА