България и Словения завършиха наравно

СПОДЕЛИ
Източник: LAP.bg

Българският национален отбор по футбол завърши само 1:1 със Словения в последния си мач в група 3 на Лига С на турнира Лига на Нациите. Този резултат оставя нашите на 2-о място в потока с 11 точки. Победител е Норвегия с 13, след като удари с 2:0 Кипър като гост и се изкачва в Лига В.

България поведе в резултата чрез Галин Иванов в 69-ата минута, което беше и негово първо попадение с националния екип. Само 6 минути по-късно словенците изравниха чрез Миха Зайц.

Капитанът Ивелин Попов изигра днес своя мач номер 80 с екипа на България, докато централният бранител Николай Бодуров записа 42-а среща под трикольора.

Българите опитаха да наложат превес, но първата по-опасна ситуация в мача беше пред вратата на Георги Петков. Роман Безяк проби по лявото крило и центрира, а Бенямин Вербич не успя да нанесе точен удар и топката премина над гредата. В 15-ата минута българите отговориха с абсолютно същата ситуация. Божиков намери включилия се Недялков, който извади топката от аутлинията към Костов, но нападателят на Левски също изстреля кълбото високо.

До края на полувремето България имаше една добра възможност, която завърши с удар над вратата от границата на наказателното поле на Станислав Костов. До края на частта българският отбор опита да наложи превес и опита центрирания от фланга, които обаче бяха неутрализирани.

И второто полувреме започна двуостро, като словенците първи създадоха напрежение пред Петков. В 51-ата минута винаги активният десен бранител Страхил Попов центрира чудесно, но капитанът Ивелин Попов с глава нанесе слаб удар. И двамата треньори направиха по една смяна, като малко преди да изтече час от мача за България се появи на терена Радослав Василев. Само три минути по-късно обаче Йосип Иличич пропусна чудесна възможност за гостите.

В 69-ата минута най-после България узакони надмощието си с гол на Галин Иванов. Божиков изпрати диагонален пас към Страхил Попов, десният бранител на турския Касъмпаша проби и отново изпрати поредното си блестящо подаване. Там Галин Иванов се вклини в защитата на Словения и с глава прати топката в мрежата на Вид Белец. За Страхил Попов това е 4-а асистенция в 6 мача в този турнир.

Но радостта на българските фенове беше кратка и в 75-ата минута Словения стигна до гол. Андраж Струна получи топката на десния фланг, центрира остро назад, откъдето Миха Зайц я изстреля без да се бави през крака на Бодуров и наказа Георги Петков.

В последните пет минути българските футболисти опитаха все пак да стигнат до победата, но вратарят Вид Белец се справи с опасностите на Ивелин Попов и Галин Иванов, както и сп удара от упор на Георги Костадинов. В добавеното време двата отбора изпуснаха по един път сами срещу вратарите. Първо Ивелин Попов не успя да преодолее Белец, след като Ради Василев опита да вкара. В ответната атака Роман Безяк стреля в ръцете на Георги Петков.