Арсенал е на полуфинал за Купата на лигата

Арсенал стигна да полуфиналите на турнира за Купата на Лигата, след като в неособено атрактивен сблъсък победи с 1:0 Уест Хям на своя „Емиратс“.
Артилеристите бяха в доста експериментален състав, но успяха да спечелят с гол на Дани Уелбек в края на първото полувреме и стигнаха до последните 4 в надпреварата за първи път от 2011-а. Чуковете изиграха слаб двубой, като не затрудниха по никакъв начин Давид Оспина и логино напуснаха надпреварата, след като така или иначе е ясно, че техният приоритет е оцеляването във Висшата лига. До почивката двубоят не предложи много емоции, а и на „Емиратс“ имаше доста празни места така или иначе.
И за двата отбора стартираха по-малко използвани играчи, а Артилиристите владееха повече топката, но без да могат да създават положения.
Темпото също не бе високо и затова на терена не се случваше нищо интересно. Едва в 38-ата минута Колашинац опита да порадвижи нещата, след като влезе от крилото към центъра и стреля към далечния ъгъл и макар и доста неточно, това си бе направо положение.
Последва невероятен пропуск на Уолкот, който от няколко метра стреля с глава покрай целта. Този подем продължи и в 42-ата минута Арсенал поведе. Дебюши прати топката пред вратата, централните защитници не се ориентираха и Дани Уелбек се възползва, за да вкара отблизо първия си гол в турнира от 2009-а. Това бе и първото попадение, което Уест Хям получи след 319 сухи минути.
След паузата обаче, двубоят се върна към руслото от първия половин час, когато не се случваше почти нищо. Гостите бяха твърде анемични в атака, а и домакините не си даваха много зор и им липсваше острота.
Все пак Мойс пусна Анди Каръл и Диафра Сако в опит да подобри атаката, но това не стана, въпреки че Чуковете изнесоха играта малко по-напред. Креативността продължаваше да липсва, както и достатъчно прецизност в последната третина на терена. До края не се промени абсолютно нищо и така домакините стигнаха до успеха, с който запазиха шансове да вземат трофея, който не са печелили от 1993-а година./gol.bg