46-а победа в кариерата за Себастиан Фетел

Германецът Себастиан Фетел постигна 46-а победа в кариерата си, след като спечели състезанието за Голямата награда на Унгария във Формула 1. Фетел беше следван днес от финландския си съотборник Кими Райкьонен, за да затвърдят превъзходството на техния тим с втората двойна победа за сезона.
Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън (Великобритания) вървеше до последно 3-и, но метри преди финала пусна пред себе си съотборника си Валтери Ботас. Така преднината на Фетел в генералното класиране пред Хамилтън стана 14 точки.
Последният пилот, който е печелил на Хунгароринг след като е бил най-бърз и в квалификациите, е Михаел Шумахер през 2004-а година, който тогава спечели седмата и последна своя шампионска титла.
Днес Фетел завърши с време 1:39.46.713 часа, в едно състезание, което не беше особено атрактивно. На 0.9 секунди след него остана Райкьонен. Реално Райкьонен единствен можеше да се противопостави на Фетел, но той предпочете да играе отборно и така първото място на германеца в нито един момент не изглеждаше застрашено.
Четирикратният шампион в най-комерсиалното автомобилно състезание в света стартира от първа позиция, а още в началото той можеше да се прости с лидерската си позиция за сметка на Райкьонен, но след това задържа преднината си. Финландският партньор на Фетел направи и всичко възможно, за да запази съотборника си от атаките на Хамилтън, който в края на състезанието пусна Ботас.
Пилотът на Ред Бул Макс Ферстапен завърши на 5-о място, след като съотборникът му Даниел Рикардо отпадна от състезанието още в първата обиколка, като причината беше в спукала се охладителна система на автомобила.
Самият Рикардо се ядоса, защото реши, че действията на Ферстапен са умишлени. Така беше преценено и от съдиите, които го наказаха с 10 секунди.
„Това беше най-малкото аматьорско. Но той не обича хората, които го задминават, заяви Рикардо.
„Щастлив съм, направо съм на седмото небе. От самото начало контролирах състезанието и най-важното беше да не се допускат глупави грешки, заяви доволният Фетел след края на състезанието.
6-ото място беше за Фернандо Алонсо, който успя да си направи и подарък за рождения ден, като имаме предвид проблемите на Макларън през сезона.