Злато за поморийски танцьори от турнир по спортни танци

СПОДЕЛИ

През пролетната ваканция се проведоха два национални турнира от Държавния спортен календар на Българска федерация по спортни танци.

На 30 март в Русе в клас 11Е състезателната двойка на Клубовете по спортни танци „Блясък” – Поморие и „Нефтохимик 78” –Бургас Петър Тодоров и Лора Туджарова се класира на първо място и спечели златните медали.

Снимка: Pomorie.bg

Веднага след турнира всички състезатели на Клуб по спортни танци „Блясък” с треньор Веселин Тодоров отпътуваха за спортно-тренировъчен лагер в к.к. Златни пясъци с български и чужди треньори. След едноседмичните тренировки Петър и Лора участваха в Национален турнир в Смолян и отново заеха първото място в клас 11 Е . В надпреварата за Купа Смолян във възрастова група  Деца II – латиноамерикански танци двойката завоюва второ място, а при стандартните танци – четвърто.