Златен медал за България на Световното по художествена гимнастика в Италия

Българските гимнастички ще се завърнат с пълен комплект медали от Световната купа в Италия.

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на три обръча и два чифта бухалки на първата Световна купа за сезона в италианския град Пезаро.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха получиха оценка от 25.750 точки, от които 19.600 за трудност.

Това е втори медал за българския ансамбъл от Световната купа в Пезаро след среброто в многобоя.

Така българските гимнастички завършват участието си в турнира общо пет медала, след като Боряна Калейн взе сребърно отличие на финала на топка и бронз в многобоя, а Катрин Тасева завоюва сребро на лента.