Завърши турнира „Приморско лято‘2019“

Завърши турнира „Приморско лято‘2019“, който се проведе на стадиона на ММЦ-Приморско.В продължение на четири дни, футболисти от елитни футболни школи се състезаваха за купата на турнира.

Като най-оспорвани срещи се отличиха финалът игран между Дунав Русе и ЦСКА, който завърши при резултат 2:0, полуфиналът ЦСКА- ДИТ, при резултат 3:0 и за пето и шесто място между Етър Габрово и Нефтохимик.

Организаторите отличиха индивидуално отличили се състезатели.

За полезен играч награди взеха Кристиян Георгиев от Дунав Русе и Никола Генчев от ДИТ
Пробивни играчи са Станислав Димитров- Берое и Никола Миленков- Славия
Отличието най-добър вратар е за Антони Николов – Дунав Русе и Иван Кехайов- ЦСКА
Гол майстори на турнира са Димитър Ценов – ДИТ и Радостин Стоилов- Дунав
За най-добър футболист на турнира бе титулуван Димитър Челебиев – ЦСКА
За феърплей тим бе определен отбора на Локомотив- София.

На финала най-голямо щастие се изписа на лицата на футболистите на „Дунав- русе“, които станаха шампиони в крайното класиране. След тях, на второ място се наредиха състезателите от ФК „ЦСКА-София“, а трети остана ФК „Славия- София“ .

Кмета на община Приморско д-р Димитър Германов, проследи с голям интерес мача за финала, в които децата показаха изключително добра игра. Първенците бяха наградени с купа и медали връчени от кмета на общината, който заяви, че всички са победители и пожела много спортни успехи и занапред. Всички отбори бяха шумно аплодирани при награждаването и официално закриване на турнира.