Волейболистките загубиха драматично от Русия

Женският национален отбор по волейбол допусна драматична загуба от шампиона Русия в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство. Българките отстъпиха с 2:3 (25:21, 20:25, 25:23, 21:25, 13:15) след близо два часа и половина игра.
Тимът, воден от Иван Сеферинов, поведе с 2:1 гейма, а имаше пет точки аванс в четвъртата част, а в тайбрека водеха със 7:4. Българските волейболистки обаче пропуснаха възможността да се класират директно за четвъртфиналите. Те заеха втората позиция в група С и ще трябва да минат през плейофите. Съперникът им ще стане ясен след двубоя между Германия и Азербайджан.
България завършва груповата фаза с две победи и една загуба, но за пръв път в последните си четири участия не отпада след първите си три срещи. В трети пореден мач България игра максималните пет гейма, но за разлика от предишните два случая не успя да издържи и да излезе победител. Съперник в следващия етап ще бъде третият от група А, като в момента това място се заема от Германия.
Победата класира Русия директно за четвъртфиналите, като европейските шампионки от 2013 и 2015 г. си спечелиха и ден повече за почивка.