ЦСКА победи Ботев Враца с 2:1

Снимка: Gong.bg

ЦСКА надви Ботев Враца като гост с 2:1.

След победата червените  заемат лидерската позиция в Първа лига. Срещата започна с няколко добри положения в полза на гостите, които създодоха голови предподпоставки за две минути пред Красимир Костов.  Али Соу преодоля  защитник на домакините и стреля, но стражът на врачани безпроблемно улови .

Няколко секунди по-късно, отново Соу имаше шанс да открие, но Костов за втори път се намеси убедително. „Армейците“ продължиха па поддържат високи обороти в офанзивен план и това даде своя резултат в 18-та минута. Греъм Кери центрира към Рафаел Енрике и крилото откри резултата.

Врачани продължиха с атаките, въпреки получения гол. В 49-та минута след Атанас Захиров имаше възможност да намали разликата, но топката срещна гредата.

Даниел Генов обаче се беше позиционирал правилно и изравни за 1:1. В 73-та минута ЦСКА отбеляза победното попадение в срещата. Тиаго асистира на Али Соу, който преодоля Керчев и прати топката във вратата на врачани  за 2:1.