Стартират номинациите за 10-те най-добри спортисти на Поморие

Подреждането на ежегодната класация „10-те най-добри спортисти“ в Поморие вече започна. Чрез събирането на номинации ще станат ясни основните конкуренти в отделните категории.

До 30 ноември 2018 г. спортните клубове могат да подадат своите предложения на електронната поща [email protected] или в стая №12 в сградата на Община Поморие.

УСЛОВИЯ И КРИТЕРИИ, ПО КОИТО ЩЕ БЪДАТ ПРИЕМАНИ НОМИНАЦИИТЕ, ОЦЕНЯВАНЕ И ОФОРМЯНЕ НА КЛАСИРАНЕТО:

1. Всеки спортен клуб може да подаде номинации в следните две категории:

• „10 най-добри спортисти на Община Поморие” („мъже / жени”, „юноши / девойки”, „деца”)
  • „Треньор на годината”

2. Спортните клубове, предлагат номинации за свои изявени през годината състезатели с информация за най-добрите им постижения или спечелени призови места:ю

• Максимум до три крайни класирания, до трето място от най-високата категория/ ранг (Държавни първенства и Купа България), за индивидуални и колективни спортове
  • Максимум до три крайни класирания от международни първенства до 15-то място за индивидуални и колективни спортове
  • Защитени майсторски степенизвания – за спортове за развитие на личността-бойни изкуства

3. Постигнатите успехи се посочват кратко и ясно. В „Допълнителни бележки”, на БЛАНКА ЗА НОМИНАЦИИ, в сбит вариант се уточняват спецификите за класиранията и спечелването на призови места (за съответния спорт), например – при спортните танци се посочва Рангът на състезанието, Състезателните класове и други специфични характеристики.

4. Обществен съвет по спорт – Поморие обобщава информацията от проведеното гласуване и изчислява резултатите от анкетните карти с номинациите по категории. Общественият съвет по спорт определя челната десетка на най-заслужилите спортисти на Община Поморие за 2018 г., подредени по азбучен ред, както и победителите в категория „Треньор на годината”.

5. Всеки треньор, чийто състезател е в почетната десетка, трябва да предостави снимков и текстови материал за представянето му на церемонията по награждаване