Снимка с Монфис взе световна награда

Авторите на снимки на френския тенисист Гаел Монфис и ямайския спринтьор Юсейн Болт спечелиха награди от ежегодния международен конкурс за фотография World Press Photo.Болт в полуфинала на 100 м на Олимпийските игри в Рио 2016 – момент запечатан от немския фотограф Кай Фафенбах зае третото място в категория „Спорт. Единични снимки“.
Полет на корта на Монфис, сниман от Камерън Спенсър от Австралия по време на Australian Open, беше отличен с втората награда в категорията. За победител беше избрана снимка на жокея Нина Кърбери от момент на падане по време на Големите национални състезания в Ливърпул (автор – британеца Том Дженкинс).
Снимка от убийството на руския посланик в Турция Андрей Карлов спечели голямата награда на конкурса World Press Photo. Фоторепортерът на „Асошиейтед прес“ Бурхан Йозбилиджи е уловил миг след убийството на руския посланик в Турция Андрей Карлов на 19 декември.Независимата неправителствена организация World Press Photo съществува от 1955 г. и годишните награди със същото име се считат за най-престижните в областта на фото-журналистика,пише tennis24.bg .