Словения разби България на Евроволей 2019

Словения ни разби на волейбол по неочаквано убедителен начин и сложи край на мечтите ни на Евроволей 2019.

Надъханите домакините ни победиха с 3:1 в Любляна на осминафинал, като в отделните геймове резултатът бе 27:25, 17:25, 16:25 и 17:25 в наша вреда.

България напуска мъжкото европейско първенство твърде рано, а надеждите бяха поне за място сред най-добрите осем. Сега там отива Словения, която ще срещне Русия, победила по-рано днес Гърция с 3:0.

В зала „Дворана Център Стожице“ началото не предвещаваше такъв развой. Равностоен първи гейм сложи старт на вечерта, но словенците дръпнаха с 4 точки при 21:17, за да стигнат до три сетбола – 24:21

Изглеждаше, че първият гейм е за тях, но България се вдигна, водена от Мартин Атанасов от начален удар. Стигнахме до 26:25 в наша полза, когато две поредни атаки на Цветан Соколов бяха блокирани, но при втората домакините докоснаха мрежата – гейм за нашите след 34 минути битка!