Славия ще играе в Лига Европа през следващия сезон

Славия ще играе в Лига Европа през следващия сезон. „Белите“ победиха Ботев Пловдив с 2:1 в баража за участие в евротурнирите, а след мача получи и бронзовите си медяли за третото си място в Първа лига.

Мачът на стадиона в квартал Овча Купел започна с натиск на Славия и няколко положения пред вратата на Ботев, но те бяха пропуснати от Виячки и Гамаков. По-добрата игра на „белите все пак даде резултат в края на първото полувреме. Радослав Кирилов направи отличен пробив по лявото крило, намери Янис Карабельов в наказателното поле и капитанът с много точен удар вкара за 1:0.

След почивката Ботев Пловдив тръгна в атака, но Антонио Вутов и Тодор Неделев не успяха да преодолеят вратаря на домакините. Вместо това Славия нанесе своя решителен удар. В   84-та минута Ивайло Димитров вкара хубав гол от фаул и до голяма степен предреши изхода на мача.

Ботев запази интригата жива, след като върна един гол в 87-та минута чрез Барбоса, но за повече момчетата на Ферарио Спасов нямаха сили. Така Славия се присъедини към Лудогорец, ЦСКА и Локомотив Пловдив и четирите отбора ще представят България в евротурнирите.