Състезатели от Бургас обраха медалите на турнир по спортни танци /СНИМКИ/

Снимки:На морето.бг

6 златни медала спечелиха на турнира „Купа Бургас“ състезателните двойки на КСТ „Бургас 1975“.

Талантливата, изключително впечатляваща  и красива двойка на  клуба Иван Христов и Йовита Георгиева спечелиха безапелационно златното отличие в категория състезатели над 19 години – стандарт. Колоритните и магнетични  Васил Павлов и Таня Балтова станаха първи в същата възрастова група, но при латиноамерикански танци.

Златото грабнаха при юноши младша възраст очарователните и изключително технични и артистични Иван Дочев и Мила Пашова. Перспективната двойка Радослав  Иванов и Мария Стоева, завоювала до момента редица престижни отличия, спечели две първи места – стандарт и латиноамерикански танци във възрастова категория Деца 2. На първо място се класира амбициозната и впечатляваща двойка Стилян Николов и Димая Нонева.

“ Престижният турнир „Купа Бургас“ е запазена марка на града и едно наистина изключително красиво  и важно събитие в спортния календар на Община Бургас“, заяви в приветственото си слово преди откриването на турнира зам.-кметът по култура, туризъм и спорт Диана Саватева.

Състезателите на КСТ „Бургас 1975“ се представиха отлично на престижния турнир заемайки призови места във всички възрастови категории.