Кристиано Роналдо с нов рекорд за Португалия

СПОДЕЛИ
Снимка: БГНЕС

Отборът на Португалия победи състава на Ирландия с 2:1 в среща от група А на битката за Световното в Катар догодина.

Голямата звезда на домакините Кристиано Роналдо се превърна в антигерой след четвърт час игра, когато пропусна да отбележи от дузпа,съобщава БНР. Съперникът нанесе своя удар в 45-ата минута, в която Джон Игън скочи най-високо след корнер и заби топката в мрежата. В продължението Диого Жота можеше да изравни, но вратарят на Ирландия се справи.

През втората част Бруно Фернандеш и Бернардо Силва имаха страхотни възможности за гол, но ги пропиляха. Португалците все пак успяха да стигнат до равенство минута преди края с гол на Кристиано Роналдо след пас на Голсало Гедеш в 89-ата минута (1:1). В следващите няколко до края домакините имаха и претенции за дузпа, за да се стигне до 96-ата минута, в която Роналдо се възползва от центриране и заби топката за крайното 2:1.
Така той вече е играчът с най-много попадения в историята на ниво национални отбори със 111 попадения, изпреварвайки иранеца Али Даеи, който е втори със 109.  Съставът на Португалия е лидер в групата с 10 точки от 4 мача, докато ирландците са четвърти без актив.