Реал Мадрид си тръгна с победата от “Балаидос”

Реал Мадрид победи с 3:1 като гост Селта и се възползва по най-добрия начин от издънката на големия противник Барселона. Тимът на Зинедин Зидан обаче не стигна никак лесно до победата на “Балаидос”, пише Gol.bg.

Карим Бензема даде аванс за столичани в 12-та минута, след като реферът не видя нарушение в зародиша на атаката. В края на първата част гол на Габриел Фернандес бе отменен заради засада, а в началото на второто полувреме Лука Модрич бе изгонен с директен червен картон. Въпреки това Тони Кроос даде отново аванс за тима си с фамозен гол в 61-та минута, а в 80-та Лукас Васкес покачи на 3:0. Чак в края Икер Лосада намали.

Двубоят започна равностойно, а Реал имаше късмета да поведе рано-рано в мача. Карим Бензема вкара в 12-та минута при странни обстоятелства. Първо в зародиша на атаката Каземиро влезе много грубо в тялото на Фернандес, който претендираше за нарушение. Реферът обаче пусна играта и последва пробив на Гарет Бейл по лявото крило и центриране към границата на малкото наказателно поле. Там Бензема и Винисиус се сблъскаха, но повторенията показаха, че именно французинът игра последен с топката, за да реализира – 1:0 за Реал.

Последва натиск на Селта, но без сериозно положение пред вратата на Куртоа. Все пак в 31-та минута Аспас центрира остро към вратата на Реал, а Габриел Фернандес не успя да засече топката. Последва остър удар на Бейл по диагонала, който бе отразен от Рубен Бланко.

Така се стигна до продължението на първото полувреме, когато Селта изравни, но голът не бе зачетен. Алваро Одриосола сгреши при изнасянето на топката и Брайс Мендес отклони топката към Аспас. Той пък подаде на Фернандес, който отблизо вкара за 1:1. ВАР обаче бе на друго мнение. При подаването на Мендес към Аспас се видя, че последният бе в засада.

Началото на второто полувреме бе интересно, като и двата тима пропуснаха по едно изгодно положения чрез Бензема и Аспас. Малко след това Аспас намери Брайс Мендес в наказателното поле на Реал, той стреля веднага, но топката се отби в тялото на Каземиро. Домакините претендираха за игра с ръка на бразилеца, но такава нямаше.

Така се стигна до 55-та минута, когато Лука Модрич бе изгонен с директен червен картон. Хърватинът настъпи в гръб  Денис Суарес, който се бе впуснал по фланга. Реферът си послужи с видеоповторенията и не се поколеба да изгони Модрич.

Въпреки че останаха с човек по-малко, играчите на Зинедин Зидан можеха да вкарат втори гол след час игра, когато Бензема удари греда. Минута по-късно Тони Кроос реши всичко с фамозен гол. Германецът стреля от близо 30 метра, топката се отклони в горната греда и тупна зад голлинията – 2:0 за Реал.

В 80-та минута гостите вкараха и трети гол. Марсело подхвана едно бързо нападение, намери в наказателното поле Бензема, който запази топката и я чукна към я Васкес. Испанският национал с удар по тревата довърши домакините.

В добавеното време на срещата Селта изгради бърза контраатака, на върха на която бе Икер Лосада. Последният стреля много хубаво по диагонала и вкара почетен гол за тима си.

Селта – Реал Мадрид 1:3

0:1 Карим Бензема 12’

0:2 Тони Кроос 61’

0:3 Лукас Васкес 80’

1:3 Икер Лосада 90+1′

Селта: Бланко, Кевин, Костас, Араухо, Оласа, Лоботка (75 – Систо), Пейнадо (83 – Шейх), Суарес, Мендес, Аспас, Фернандес (88 – Лосада)

Реал Мадрид: Куртоа, Марсело, Рамос, Варан, Одриосола, Кроос, Каземиро, Модрич, Бейл (75 – Иско), Винисиус (69 – Васкес), Бензема (81 – Йович)