Рафаел Надал експресно се класира на полуфинал на US Open

Рафаел Надал се класира на полуфинал на US Open след експресна победа над Диего Шварцман – 6:4, 7:5, 6:2 за два часа и 48 минути игра.

Матадора не показа никакво подценяване на нисичкия аржентинец, който се намира в най-добрия период от кариерата си.

Защитата на Шварцман не издържа и чисто и просто се видя разликата в класата на двамата.

Рафа допусна цели четири пробива на подаването си, но с лекота отвръщаше със същото, като победата му в третия сет дойде най-лесно. Единствените му по-големи колебания бяха в първия сет, когато пропиля аванс от 4:0 гейма.

В полуфиналите ще играе с абсолютния дебютант на тази фаза Матео Беретини.

Италианецът победи драматично Гаел Монфис с 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6(5) в мач, който продължи четири часа.

Световният №25 и Надал ще играят за първи път и ще определят единия финалист в надпреварата. Другият ще стане ясен след мача между Григор Димитров и Даниил Медведев.