Приключи лекоатлетическият крос от XXI Варненска Универсиада

Около 50 участника се включиха в лекоатлетическия крос от XXI Варненска Универсиада, който се проведе през почивните дни в Морската градина.

Всеки университет имаше възможност да участва с неограничен брой състезатели. По регламент жените бягат 1000 метра, а мъжете – 2000 м, съобщиха от дирекция „Спорт“. На стартовата линия се наредиха 22 студентки от 5 университета, а най-бързата сред тях се оказа Божидара Гатева от Медицинския университет „Проф. Д-р. Параскев Стоянов“ – с време 3, 26 мин., следваната от колежката й Вероника Стефанова – с резултат 3,31 мин. Бронзовият медал остана за състезателката на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Лилия Костадинова – с 3,39 мин.

При мъжете в надпреварата участваха 25 студенти от 5 университета. Янислав Тодоров от Икономическия университет пробяга трасето от 2000 м за 6,01 мин и с това спечели златния медал. Второто място зае възпитаникът на Техническия университет Валентин Вълканов- с 6,02 мин. Трети остана Рафаел Кънев от ВВМУ- с време 6,59 мин.

На база на индивидуалните резултати бе образувано отборно класиране между висшите учебни заведения при мъжете и жените, като бяха взети предвид резултатите на първите 4 най-предно класирани участници от всеки отбор.