„Нефтохимик“ победи „Славия“ с 3:0

Отборът на „Нефтохимик“ продължава успешната си пролетна серия без загуба в шампионата на Първа професионална лига.От 4 мача, бургаските футболисти записаха два равни и две победи.
Последният успех дойде срещу „Славия“ с убедителното 3:0 насред София.
На националния стадион „Васил Левски“ момчетата на треньора Христо Янев не оставиха никакви шансове на съперника.
Головете реализираха Иван Вълчанов в 17-та минута, Николай Дюлгеров и Галин Иванов след почивката, съответно в 57-ат и 85-та минута.
Във временното класиране бургаският отбор продължава да заема 12-то място с 23 точки, но вече се приближи само на точка от 11-ия „Славия“ и на 3 от 10-ия „Берое“.
В следващия 24 кръг от първенството в ППЛ, „Нефтохимик“ е домакин на 9-ия в класирането „Верея“, който е с актив от 27 точки.Този двубой е на 13 март/понеделник/ от 17:30 часа на стадион „Лазур“.