Нефтохимик Бургас отново е шампион по волейбол

Снимка: Dobrichkofphoto

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) защити титлата си и стана шампион в Суперлигата на България за 3-а поредна година. Момчетата на Николай Желязков биха категорично у дома носителя на Купата на България и победител в редовния сезон Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:23, 25:15, 25:12) в мач №3 от финалния плейоф, игран в понеделник в пълната до краен предел зала „Младост“ в Бургас.

В препълнената бургаска зала „Младост“, домакините имаха тотално надмощие особено след първия гейм, който беше единственият с някаква интрига в мача.

Той протече доста равностойно, точка за точка през почти цялото време. Резултатът бе 22:22, но в този момент Нефтохимик показа по-добра концентрация и дръпна с 24:22, след което затвори частта.

Този развой и невероятната подкрепа на бургаските фенове прекършиха играчите на Хебър и до края те не успяха да се противопоставят на Нефтохимик.

Убедителни геймове, спечелени на 15 и на 12 точки, тотално затвърдиха доминацията на бургаския тим в родния волейбол.

В последните 4 сезона, Нефтохимик спечели 3 титли и 2 Купи на България.