Над 250 участници на плувния маратон Галата – Варна /ВИДЕО/

18-сет годишният Йордан Янчев от Сандански спечели традиционният плувен маратон „Галата – Варна“,съобщи БНР. Времето, за което Янчев преодоля дистанцията от плаж „Карантината“ до офицерския плаж във Варна, е 57 минути и 37 секунди. Йордан Янчев участва за втори път в надпреварата.

При жените първа е варненската Василики Кадоглу, която финишира за време 61 минути и 13 секунди. Василики Кадоглу участва за трети път в плувния маратон „Галата – Варна“. Тя е състезателка на КПС „Астери“, град Варна.

Финал на най-стария плувен маратон в България- Галата Варна. Награждаване на юбилейното 80-то издание на плувния празник.

Gepostet von Любословие.БГ am Sonntag, 2. August 2020

За първи път през тази година участниците имат определен нов сборен пункт. Вместо на Морска гара – Варна, както досега, те се събраха на старта в местността „Карантината“. Промяната е заради епидемичната обстановка в страната.

Старт на маратона Галата Варна

Gepostet von Любословие.БГ am Samstag, 1. August 2020

Наградният фонд на надпреварата е 12 000 лева, от които паричните премии са 9000 лева.
Победителите получават парични награди от по 1200 лева. Финиширалите на второ място при дамите и мъжете ще вземат по 800 лева, а класиралите се на трето – по 600 лева. Премии ще получат и завършилите на четвърто, пето и шесто място при жените и мъжете, съответно по 500, 400 и 300 лева.

С парични награди се отличават и най-добре представили се варненец, мъж и жена – по 150 лева. 200 лева е бонусът за трима плувци с увреждания, а 300 лева получава плувецът, регистрирал най-много участия в маратона.