Момичето, което скочи под товарния влак в Бургас, днес отново се радва...

Момичето, което скочи под товарния влак в Бургас, днес отново се радва на живота и печели медал след медал

СПОДЕЛИ

Само за две години обезвереното и отчаяно момиче – Антония Чикова, която опита да се погуби, скачайки под колелетата на товарния влак в Бургас, днес отново се радва на живота. Сила й дава любимият й спорт – тенис на маса, в който тя печели медал след медал.

Тони, която вече е състезател на бургаския спортен клуб „Джавелин“, взе златото на последните две престижни първенства в този спорт, заемайки първото място на държавното индивидуално първенство по тенис на маса за хора с увреждания във Варна и първото място на състезанието в Ямбол.

Тони е от плевенското село Букова, израснала е в дома за изоставени деца в село Тотлебен.На 6 ноември 2017-та година,в отчаянието си, че няма постоянна работа и приятели ,младата жена скочи под товарен влак в Бургас, за да сложи край на живота си. Влакът не я уби, но преряза краката ѝ. Тони е с ампутирани долни крайници – десният липсва от бедрото, а левият – от глезена. Дълго време момичето се възстановяваше след тежката операция, при която и бяха поставени съвременни и удобни протези..

Днес тя и още две състезателки на СК „Джавелин“ – Валентина Марчева и Йорданка Тодорова, бяха отличени от кмета Димитър Николов за проявеното спортно майсторство и спечелените престижни места.

Валентина Марчева, която е първата и единствена българска параолимпийска шампионка по тенис на маса, спечели две 2-ри места – индивидуално и отборно, от оспорваното открито Балканско първенство в Ниш, Сърбия, което се проведе от 8-ми до 11-ти ноември.

Йорданка Тодорова зае 3-тото място на Балканското първенство в Сърбия и 3-то място в международен турнир по тенис на маса за хора с увреждания в Подгорица, Черна гора.

Кметът пожела на състезателите още по-големи успехи през новата 2020-та олимпийска година. Той сподели, че те ще имат свое място за тренировки в новостроящата се зала „Арена Бургас“, когато напролет отвори врати, а през 2021 г. Бургас може да бъде домакин на Европейското първенство по тенис на маса за хора с увреждания.

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Цветанка Манолова Recent comment authors
Цветанка Манолова
Гост
Цветанка Манолова

Темата на материала е чудесна, но е добре преди да се пише, да се правят дребни справки като, например: в Плевенско няма село Букова. Има село Буковлък – населено място, в което българите са малцинство, а те и околните населени места (вкл. Плевен) са пропищели от буковлъшките роми.