Манчестър Юнайтед записа рекорд във Висшата лига

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Съставът на Манчестър Юнайтед продължи отличното си представяне след рестарта на Висшата лига.

В мач от 34-ия кръг отборът на Оле Гунар Солскяр спечели с 3:0 гостуването си на Астън Вила и записа четвърта поредна победа в първенството с три гола разлика. Той стана първият отбор в историята на Висшата лига, който постига това.

Бруно Фернандеш беше в основата на успеха на „червените дяволи“. Португалецът откри резултата в 27-ата минута от спорна дузпа, която сам си изработи. След това той асистира на Пол Погба за третия гол в мача в 58-ата минута.

В края на първото полувреме Мейсън Грийнууд също се разписа след отлично организирана контраатака.

Този успех доближи Юнайтед на точка от четвъртия Лестър и на две точки от третия Челси. Астън Вила пък остана в зоната на изпадащите, като четири точки го делят от местата над опасната зона.

В останалите срещи в четвъртък: Борнемут – Тотнъм 0:0 и Евертън – Саутхемптън 1:1. /БНР