„Манчестър сити“ е първият финалист за Купата на лигата

Манчестър Сити се класира за финала в турнира за Купата на Лигата. „Гражданите“ спечелиха реванша с 3:2 срещу Бристол Сити и с общ резултат 5:3 си осигуриха сблъсък за трофея.
Лидерът във Висшата лига поведе малко преди края на първото полувреме. Бернардо Силва се пребори за топката с Хьордур Магнусон на аутлинията, подаде към Льорой Сане, който реализира, въпреки шпагата Ейдън Флинт.
Пет минути след почивката Серхио Агуеро удвои аванса на гостите с прецизен изстрел по диагонала.
В 64-ата петият в Чемпиъншип намали изоставането си с точен удар на Марлон Пак.
В четвъртата минута на добавеното време Бристол изравни с гол на Ейдън Флинт, но това не беше всичко. Хвърлили всички сили напред, домакините оставиха големи свободни пространства за играчите на Гуардиола, които се възползваха и стигнаха до успеха в 96-ата минута чрез Кевин де Бройне.
Съперник на „гражданите“ на финала ще бъде Челси или Арсенал, които завършиха 0:0 в първия мач.