„Лудогорец” се класира за груповата фаза на Лига Европа

СПОДЕЛИ

Лудогорец се класира за групите на турнира Лига Европа за втора поредна година. Разградчани елиминираха безапелационно грузинския Торпедо (Кутаиси) след успех с 4:0 на реванша и общ резултат 5:0.

Българският шампион започна много силно и поведе още в 6-ата минута с гол на Върджил Мисиджан. Холандецът бе намерен вдясно от Клаудиу Кешерю и с майсторски удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл реализира за 1:0.

След гола привържениците на гостуващия отбор опитаха саморазправа с феновете на Лудогорец и се наложи намесата на полицията, която изведе от трибуните буйните грузинци.

А на терена Лудогорец се забавляваше и пропусна няколко чисти ситуации за гол. В 13-ата минута отново Мисиджан бе на върха на атаката, но този път изстрелът му премина на сантиметри от вратата.

Малко по-късно и Сисиньо опита точността на мерника си, но вратарят на Торпедо Квасквадзе спаси. Вандерсон също може да вкара от чиста позиция, но пропусна.

Гостите от Грузия имаха своите силни моменти и бяха близо до изравнително попадение в 21-ата минута, когато Милош Лачни стреля с глава, но вратарят на Лудогорец Ренан със сетни сили отби топката в гредата и спаси сигурен гол.

В 37-ата минута разградчани на практика сложиха край на интригата, отбелязвайки втори гол. Густаво Кампаняро стреля с глава, вратарят отби, а при добавката бразилецът довкара топката за 2:0.

През втората част срещата се доиграваше, като домакините реализираха още два гола.

В 59-ата минута Кампаняро вкара втория си гол в мача след асистенция на Вандерсон. Самият Вандерсон оформи крайното 4:0 три минути по-късно след бърза контраатака.