Лудогорец разби московския ЦСКА с 5:1

Лудогорец разби московския ЦСКА с 5:1 в мач от групите на Лига Европа. Разградчани изиграха невероятен мач и постигнаха най-гръмката победа в европейската си история.

Успехът е и най-убедителния за роден тим в груповата фаза на европейски турнир. Такива мачове не се виждат често, а за нивото на българския футбол са си направо нещо трудно за вярване.

Тимът на ЦСКА (Москва) не е случаен, той не бе губил с такава разлика от 5 години насам, когато отстъпи с 1:5 от Рома на митичния „Олимпико“.

А нищо не предвещаваше подобен развой на полувремето в Разград, когато руснаците водиха с 1:0. Техният треньор Виктор Гончаренко бе заложил на млад състав. Полевите му играчи бяха със средна възраст 21,6 години, но те водеха в Разград, макар и без да надиграват родния шампион.

Лудогорец обаче изигра невероятни втори 45 минути, в които буквално разпиля съперника си.

Разградчани вкараха 5 гола между 47-ата и 72-рата минута, изпуснаха и още няколко положения. Играчите в „зелено“ изглеждаха по невероятен начин, като въобще не личеше, че срещу тях е руският гранд.