Ливърпул с втора загуба

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шампионът Ливърпул допусна втора загуба за сезона, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Саутхемптън в последния двубой от 17-ия кръг на английското футболно първенство.

Единственият гол в мача падна още във 2-ата минута, а негов автор бе Дани Ингс, който успя да прехвърли технично Алисон след статично положение.

Гостите се опитаха да променят нещата, но не успяха да сътворят нищо запомнящо се, а първия им удар в очертанията на вратата на Саутхемптън бе едва в 74-ата минута.

Мърсисайдци нямат победа в три поредни срещи, като преди този мач записаха две поредни равенства в първенството срещу Уест Бромич и Нюкасъл.

Ливърпул и Манчестър Юнайтед са начело в класирането с по 33 точки, но Юнайтед е с мач по-малко. Трети с 32 точки е Лестър.