„Левски“ е на финал за Купата на България

Снимка: LAP.bg

Левски завърши 2:2 с ЦСКА и с общ резултат 4:2 се класира за финала за Купата на България, където ще се изправи срещу Славия.
Двубоят започна с греда, след като Горанов се включи от ляво и центрира Стойчо Атанасов се хвърли на шпагат, отби топката и тя се отклони от десния стълб на Черняускас.

Сините продължиха да владеят и в 6-ата минута след пробив на Обертан от дясно топката стигна до Жорди Гомес, който от воле прати коженото кълбо в мрежата на „червените“. 1:0 за Левски.
След четвърт час игра Каранга имаше отлична възможност за гол, но ударът му беше прекалено слаб. В 18-ата минута Левски отговори с удар на Паулиньо, но бразилецът страля над вратата.

В 28-ата минута Тиам от тбора на Левски си изкара напълно заслужен червен картон след нарушение срещу Каранга. Сенегалецът влезе с двата крака на своя съперник, а минута по-късно самият Каранга напусна терена контузен от сблъсъка с дефанзивния халф на „сините“.
До края на полувремето отборите атакуваха вратите на противника, като ЦСКА имаше лек превес, но до гол не се стигна.
5 минути след началото на втората част отбраната на „червените“ допусна груба грешка, което позволи на Обертан да се озове очи в очи с Черняускас, но ударът на французина мина в страни от вратата.

В 56-ата минута, влезлият като резерва, Хеан Бланко отбеляза изравнително попадение за ЦСКА и даде импулс в играта на „армейците“.
След час игра Енрике вкара топката в мрежата на Митрев, но беше отсъдена засада, която беше спорна.
Футболистите на Стамен Белчев атакуваха, а Левски дайстваше на контраофанзива. В 65-ата минута Паулиньо направи добър пробив и изведе Буш на чиста позиция. Румънецът вкара топката между краката на Черняускас и отбяляза третия си гол в двата мача за Купата срещу бившия си тим.
В следващите акции липсваше опасност и пред двете врати.

10 минути преди края, след фрапантна грешка на Божидар Митрев, Ролан Алберт вкара лесен гол и изравни – 2:2.
До последния съдийски сигнал двата отбора не успяха да си вкарат и така Левски се класира за финалм където ще срещне Славия.