Културна програма на Бургас 7 – 11 октомври

Културна програма на Бургас 7 – 11 октомври

СПОДЕЛИ

Програма на културните събития в Бургас за периода 7– 11 октомври:

7 октомври /понеделник/
18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата „Солени стъпки“ Автор: Христо Узунов
Вход: свободен

18:30 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
„Поезията – смисъл и спасение”

Вечер на поезията – с участието на композитора Петър Бакърджиев – Петронимус

7 октомври -20 октомври 18:30 часа
Експо-център „Флора“, Приморски парк
Cinelibri в Бургас
Програмата на фестивала по дни:
7- ми октомври – “Изпепеляване”, в основата на чийто сюжет стои разказ на Харуки Мураками
8- ми октомври – “Заличеното момче” – филм, създаден по едноименната книга на Гарард Конли, в който участват Никол Кидман и Ръсел Кроу
9- ти октомври – “Клер Дарлинг” с Катрин Деньов и Киара Мастрояни
10- ти октомври – шведският “Смъртта на един автор” с Бен Кингсли в главната роля
11- ти октомври – “Офицер и шпионин”
12- ти октомври – биографичният “Казандзакис”, посветен на великолепния гръцки писател с Нобелова награда за литература
13- ти октомври – “Аз, Леонардо” – едно пътуване в ума на Леонардо да Винчи
14- ти октомври – “Загадката Анри Пик” – сюжетът накратко: откриват в
библиотека литературен шедьовър, подписан от Анри Пик, майстор на пици от Бретан 15-ти октомври – “Мъжът, който си играеше с огъня” – документален филм за писателя Стиг Ларшон
16-ти октомври – българският “Безкрайната градина” на режисьора Галин Стоев 17-ти октомври – “Снимка с Юки”, в който главната роля играе Руши Видинлиев 18-ти октомври – “Тази, за която ме мислите” с Жулиет Бинош
19- ти октомври – българският “Да се изгубиш нарочно” на влогъра Крис Захариев
20- ти октомври – “5 е съвършеното число” – италиански екшън, направен по комикс

Организатори: Издателство Колибри и Single Step Вход с билети
Каса на Туристически-информационен център ЧАСОВНИКА, ул. „Александровска” 37, понеделник-неделя от 10:00 до 18:00 ч., всеки ден от 1-ви октомври. В деня на прожекциите – на касата на Експозиционен център ФЛОРА, Приморски парк Бургас, от 17:00 ч. до 18:30 ч., прожекции: 7-20 октомври в 18:30 ч.
Цена на билетите: редовен 6 лв. и 5 лв. за пенсионери и студенти

7-20 октомври
Експо-център „Флора“, Приморски парк
VI –ти Международен фото салон Пловдив 2019 гостува в Бургас

8 октомври /вторник/ 18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
Премиера на романа „Див огън”- автор Анчо Калоянов

Представя Марина Владева

18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на тема: „БАУХАУС? Културни влияния от Германия в българската архитектура и изкуство между двете световни войни“
Лектори: Теодор Караколев и Васил Макаринов Вход: свободен

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
„Лоши момчета“- Рей Куни

19:00 часа
Държавен куклен театър , ул. „Климент Охридски“ № 2
Театрална формация „Талантино“ представя пиесата:
„Хотел между тоя и оня свят“ – режисьор Станимир Карагьозов

9 октомври /сряда/ 18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
Премиера – “Състояния на съзнанието” – автор Симеон Димитров Представя Добрина Топалова

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
„Последният янки“- Артър Милър

19:00 – 21:00 часа
Галерия-музей „ Георги Баев“, ул. „Демокрация“ 6 , Арт градина
„Wine Gogh”
Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819; 0888282773;
С вход

10 октомври /четвъртък/
18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
Премиера на романите
„Княжевна Лада” и „Невидимата”- автор Стана Апостолова Представя Слави Томов

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
„Лоши момчета“- Рей Куни

19:00 часа
Експо-център „Флора“ , Приморски парк, зала 4
Концерт на Treetop trio – Джаз трио от Чехия Вход: свободен

19:00 – 21:00 часа
Галерия-музей „ Георги Баев“, ул. „Демокрация“ 6 , Арт градина
„Wine Gogh”
Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819; 0888282773;
С вход

11 октомври -12 октомври
21:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
„Ерата на Водолея“
10-ти фестивал на българския физически и визуален театър Вход: свободен

11октомври /петък/ 18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
„Елин Пелин съветва бургазлии” – 70 години от кончината на писателя Представя Георги Райков

18:30 часа
Експо-център „Флора“ , зала 2
Семинар на Юли Тонкин „Живот без ограничения“ Вход с билети

19:00 часа
Държавна Опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Сватбата на Фигаро“- опера от В.А. Моцарт

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
“Ерата на Водолея“ – 10-ти фестивал на българския физически и визуален театър Танцова компания „Дерида“ (България)

20:00 часа
Танцова компания „Хетероподи“ (България)
„Закуска на тревата с един фавн“

12 октомври/събота/
11:00 часа
НЧ „Възраждане 1927“, кв. Рудник
Национален конкурс за надсвирване с кавал „Никола Ганчев“- концерт в залата на читалището с участието на кавалджиите Недялко Недялков, Данчо Радулов, Николай Докторов и др.

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Червената шапчица“

12:30 часа
Експо-център „Флора“, Приморски парк

„Часът на куклите“ представя:„На Двора“ Вход: билети преди представлението

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ” 10-ти фестивал на българския физически и визуален театър Танцова компания “Дюн” (България)
20:00 часа
“Сияние“
Нов Български Университет (България) “Картини от една изложба“

13 октомври /неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Момче и вятър“

11:30 часа
ТК „Акве Калиде“, кв. Ветрен
„Арт-И Факти“
Представяне на изкуство или занаят

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
JAZZ -ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА в Бургас
1-ва група
Хойсак и Новосел – Република Хърватска
Тихомир Хойсак-контрабас, Филип Новосел-тамбура 2-ра група
Дамян Драгичи Бенд – Румъния
Дамян Драгичи-панфлейта и перкусия, Кристина Строе-вокал, Корнел Виеру-саксофон, Паул Сава-китара, Тудор Цицероне-пиано, Еди Тарас-бас, Кодрут Бреаз-барабани

14 октомври /понеделник/
19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
JAZZ-ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА в Бургас
1- ва група
Теодосий Спасов и Влатко Стефановски – България / Северна Македония Теодосий Спасов-кавал и вокал, Влатко Стефановски-китара и вокал
2- ра група
Хайг Язджиян Трио – Гърция
Хайг Язджиян-уд и вокал, Йотис Кирцоглу-бас, Вангелис Карипис-перкусия

14 октомври – 25 октомври
от 10:00 до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0 Изложба „Безпределният космос на човешкия ум“ Посветена на проф. Виден Табаков
Вход: свободен

Коментари

avatar